Fotbal – Evropská liga (Skupinová fáze)

Vitória Guimarães SC – Eintracht Frankfurt

Tip: Hosté

Kurz – 2,68

 

Úvod: Vítám všechny fanoušky fotbalu u dnešní analýzy. Je čtvrtek 3. Října a my se budeme zabývat Evropskou ligou, jak je v pohárových týdnech zvykem. Začíná 2. kolo a konkrétně zabrouzdáme do skupiny F, která se skládá z celků Arsenal (Anglie), St. Lutych (Belgie), Eintracht Frankfurt (Německo) a Guimaraes (Portugalsko). Pro dnešní analýzu jsme vybrali duel mezi domácím Guimaraes a hostujícím Frankfurtem. Výkop bude zahájen ve 21:00 na Estádio D. Afonso Henriques a rozhodčím dnešního klání bude Radu Marian Petrescu. Hezky se bavte.

Vitória Guimarães SC: Jako prvnímu se budeme věnovat domácímu celku z Portugalska. Po prvním odehraném kole, kdy navštívili St. Lutych, se musí spokojit s předposledním místem ve skupině F a ziskem 0 bodů. Zápas skončil 2:0 pro domácí i přes velmi pozitivní statistiky. Produktivita je na velmi špatné úrovni, soupeře jasně přehrávali a střelecky byli také na jiné úrovni. Máme tu další zápas, který se odehraje tentokrát před vlastními fanoušky, ale naopak proti kvalitnějšímu celku.

Rozebereme si posledních pár utkání a přiblížíme formu. V posledních 10 zápasech zaznamenali domácí 4 výhry, 4 remízy a 2 prohry. V těchto utkáních se povedlo nastřílet 12 branek, tím se dostáváme na průměr 1,2 vstřelených branek za zápas. Naopak inkasovali 9 branek, což dělá 0,9 obdržených gólů za zápas. Ofenziva je tedy vcelku průměrná, defenziva je na tom o poznání lépe.

Přejdeme na fakta, dle kterých nám statisticky může vyplynout šance na výhru, remízu nebo prohru při porovnání se soupeřem. Vitória Guimarães SC má odhadovanou tržní hodnotu 52,45 mil. Euro. Průměrný věk v týmu dělá 25,3 let a mezi největší opory patří levé křídlo z Brazílie Davidson, kterému je 28 let a pravidelně nastupuje v základu. V posledním zápase si připsal gól a jeho cenovka se pohybuje kolem 3 mil. Euro. Na něj by si soupeř měl dát pozor.

Eintracht Frankfurt: Následuje hostující tým, který má výbornou formu a v posledních dvou letech nám dokazuje, že se může rovnat s nejlepšími celky v německé Bundeslize a jejich kvalita stále roste. V první kole je čekal zřejmě nejtěžší soupeř ze skupiny, kterým byl Arsenal. Na domácím hřišti Frankfurt nezvládl vstřelit gól a podlehl londýnskému celku 0:3. Předvedená hra byla sice naprosto uspokojivá, Frankfurt byl naprosto rovnocenným týmem a soupeře dokonce chvilkami i přehrával, nicméně gól se vstřelit nepodařilo a produktivita byla mizerná. Chuť si jedou tedy spravit do Portugalska, kde musí na 100% bodovat, pokud chtějí pomýšlet na postup.

Podívejme se tedy, v jaké formě se poslední dobou hosté pohybují. Posledních 10 utkání dopadlo následovně: 5 výher, 1 remíza a 4 prohry. Určitě se musíme zmínit o cenné remíze s Dortmundem a výhře nad Hoffenheimem. V těchto odehraných 10 zápasech se prosadili rovnou 17x a průměr 1,7 branky na zápas je opravdu vynikající číslo a svědčí o ofenzivním stylu hry. Gólman lovil míč ze sítě 13x a průměr obdržených branek je tedy 1,3 na zápas. Ofenziva tedy skvělá, defenziva malinko vázne.

Stejně jako u domácích si zveřejníme fakta k porovnání. Hodnota klubu se odhaduje na 217,55 mil. Euro. To je opravdu v kvalitách hráčů ohromný rozdíl. Průměrný věk hostujícího týmu je 26,8 let, takže o nějaké větší odchylce se zde nemá cenu bavit. Na koho budou hosté spoléhat je určitě 25letý útočník Goncalo Paciencia z Portugalska, který působil 5 let v nejvyšší portugalské soutěži a prošel akademií v FC Porto, za které také hrál. Svého dnešního soupeře bude tedy znát velmi dobře a může být klíčovým hráčem. Jeho hodnota se pohybuje kolem cca 9 mil. Euro. Také je nejlepším střelcem Frankfurtu v této sezóně.

Závěr: Jednoznačně dnes půjde o velmi vyrovnané utkání. Výsledek očekáváme velmi těsným rozdílem. Domácí jsou sice kvalitativně horší, pravidelně měří síly se slabšími soupeři, než je tomu u Frankfurtu v Bundeslize, nicméně budou hrát před vlastními fanoušky, kteří je poženou dopředu. Dle nás je ale jasným favoritem stále hostující Frankfurt, který má více zkušeností a kvalitnější kádr. Kurz 2,68 na jejich vítězství je nesmyslně vysoký a určitě se musí zkusit. Pro méně odvážné jedince doporučujeme sázku bez remízy. Ať se zelená!